MΙΛΑΝ NAPOLI SERIE A Serie A Ποδοσφαιορ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μίλαν-Νάπολι 1-0: Νίκη για τους «Ροσονέρι» με Ερνταντέζ πρωταγωνιστή

Ο Τεό Ερναντέζ στάθηκε εμπόδιο στη Νάπολι και κράτησε την Μίλαν στην 3η θέση, αφού στο 25ο λεπτό σκόραρε το ένα και μοναδικό γκολ του αγώνα με το τελικό αποτέλεσμα να είναι 1-0 (11/2).

Η Μίλαν για την 24η αγωνιστική της Serie A έσβησε τις ελπίδες της Νάπολι για Champions League. Το παιχνίδι στο Σαν Σίρο,ξεκίνησε με αργούς ρυθμούς και στη συνέχεια το γκολ του Ερναντέζ άναψε τα αίματα. Όμως δεν ήταν αρκετό για την δημιουργία πολλών ευκαιριών, έτσι το ημίχρονο τελείωσε με τους «ροσονέρι» να προηγούνται και τους ρύθμους να μη θυμίζουν ντέρμπι.

Στο 2ο μέρος τα πράγματα άλλαξαν, οι Ναπολιτάνοι δημιούργησαν φάσεις και προκάλεσαν αναστάτωση με τον Κβαρατσχέλια , να φέρνει πανικό στην αντίπαλη άμυνα, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Η πρωταθλήτρια έψαχνε γκολ για την ισοφάριση, καθώς στα τελευταία λεπτά και πέναλντι ζήτησε και δοκάρι είχε. Τελικά, έφυγε ηττημένη ενώ η Μίλαν για 4η συνεχόμενη φορά κόντρα στην Νάπολι κέρδισε.