Κεντρική ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μουρίνιο : «Αν μπορούσα θα έκανα 11 αλλαγές στο ημίχρονο»

Ο Ζοσέ Μουρίνιο ήταν πολύ απογοητευμένος από την εμφάνιση των παιχτών του στο ματς με την Άντβερμπ για την δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Europa league.

Η Αντβέρπ σόκαρε την Τότεναμ καθώς νίκησε με 1-0 και ο Ζοζέ Μουρίνιο εμφανίστηκε απογοητευμένος μετά το τέλος του ματς. Ο Πορτογάλος τεχνικός της Τότεναμ  δεν έμεινε καθόλου ευχαριστημένος από την απόδοση των παικτών του στο πρώτο ημίχρονο που δήλωσε ότι αν μπορούσε θα έκανε 11 αλλαγές στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Ζοσέ Μουρίνιο:

«Αν μπορούσα θα έκανα 11 αλλαγές στο ημίχρονο. Δεν θέλω να αναλύω ατομικά τους παίκτες. Δεν μου αρέσει. Έχουμε ένα μεγάλο ρόστερ με εξαιρετικούς παίκτες.

Η δική μου ευθύνη είναι να τους δίνω ευκαιρίες να παίζουν και να τις αρπάζουν με τα… δύο χέρια. Και να είναι σε θέση να ζητάνε και για άλλες. Και σήμερα οι μελλοντικές επιλογές μου θα είναι πολύ… εύκολες».