Παίκτης της Αλ Χιλάλ έγινε… Ρονάλντο, αλλά δεν πτόησε τον Μέσι! (vid)

Η Ίντερ Μαϊάμι του Λιονέλ Μέσι βρίσκεται στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο, αφού αγωνίζεται (σε φιλικούς αγώνες) κόντρα σε αραβικές ομάδες, με την «μάχη» με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να είναι αυτη που ακολουθεί.

Τη Δευτέρα (29/01), η ομάδα από τις ΗΠΑ φιλοξενήθηκε από την Αλ Χίλάλ, με τους Άραβες να παίρνουν τη νίκη στο φινάλε (4-3), ωστόσο αυτό που έκλεψε την παράσταση, ήταν ο παναγυρισμός ενός παίκτη των γηπεδούχων.

Συγκεκριμένα, ο Βραζιλιάνος επιθετικός Μίκαελ, έγραψε το 3-1 για την ομάδα του, στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης και πανηγύρισε σαν τον Κριστιάνο Ρονάλντο, έτσι ώστε να «πικάρει» τον Μέσι!

Πάντως, ο Αργεντίνος σούπερ σταρ δεν φάνηκε να πτοείται ιδιαίτερα, αφού δεν κοιτούσε καθόλου από την πλευρά των πανηγυρισμών.