ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ένταση και μοιρασμένοι βαθμοί στα Μελίσσια

Επιμέλεια : Κατσαφάδος Παναγιώτης

Για την 10η αγωνιστικη του 3ου ομίλου της Α’ κατηγορίας, τα Μελίσσια υποδέχθηκαν τον ΑΟ Περιστερίου.Στο πρώτο ημίχρονο, υπήρχε ένταση με αλλεπάλληλα σκληρα μαρκαρίσματα και με τις δύο ομάδες να αγωνίζονται με νευρικότητα.Το πρώτο μέρος του παιχνιδιού δεν είχε ιδιαίτερες συγκινήσεις με εξαίρεση ένα πολύ καλό σουτ του Παπαχρήστου των Μελισσιίων που σταμάτησε στο δοκάρι λίγο πριν την ανάπαυλα.Στο δεύτερο ημίχρονο, τα Μελίσσια ξεκίνησαν δυνατά απειλώντας συχνά χωρίς να έχουν ωστόσο μεγάλες ευκαιρίες.Στο 70′ , κόντρα στη ροη του παιχνιδιού, το Περιστέρι άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Γεωργακόπουλου.Ακολούθησε ένα δεκάλεπτο έντασης με τους παίκτες των δύο ομάδων να αγωνίζονται σκληρά και να υπάρχουν μεμονωμένες συρράξεις.Στο 80′, ο Χατζής με όμορφο σουτ μέσα από τη περιοχή έκανε το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτητές: Χριστοδούλου, Μωϋσιάδης-Σερεβέτας

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Νίκος Ζουμπατόπουλος): Πυρένης, Κρητικός (46′ Γλογοβίτης), Καραμπίνης, Τιμολέων (87′ Μαράνος), Χοτζάι (80′ Χαμουρίδης), Τούντας, Πλατέλλας, Νίκολλι, Χατζής, Παπαχρήστος, Κοτσοβός (75′ Ραβανής)

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Σάκης Σάσσαλος): Φανουργιάκης, Τρόκα, Μπούζας, Σετελλάρι, Κλουβάτος, Ζιάμπρας, Δημητρίου (61′ Α. Ζαφειράτος), Γ. Ζαφειράτος, Βαγγέλη, Λειβαδάς, Γεωργακόπουλος (82′ Διονυσόπουλος).