ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΙΣΟΦΑΡΙΣΑΝ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

Στην 7η αγωνιστική του 3ου ομίλου της β´κατηγοριας ΕΨΑΝΑ αναμετρήθηκαν το ΠΑΓΚΡΑΤΙ με τον ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟ στο γήπεδο του ελληνικού.

Η γηπεδούχος ομάδα του Παγκρατίου φιλοξένησε τον Τριφυλλιακό σε έναν αγώνα που κάλλιστα οποιαδήποτε ομάδα θα μπορούσε να αρπάξει την νίκη.Με τον αγώνα και τις δυο ομάδες να παίζουνε έντονα και η μπάλα να είναι από την μια πλευρά  στην άλλην  χωρίς καμία ομάδα να δέχεται εντός εστίας απειλή με κλειστές άμυνες και κάτοχοι μπάλας και από τις δυο ομάδες φέρνοντας το  αποτέλεσμα του 0-0 στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Παγκράτι με δυο αλλαγές στο πρώτο λεπτό του αγώνα και την φιλοξενούμενη να κάνει μια αλλαγή πιέσανε και οι δυο ομάδες με αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο 15´ του δεύτερου ημιχρόνου.Με τις δυο ομάδες να δημιουργούνε αρκετές φάσεις αλλά καμία από τις δυο ομάδες δεν κατάφερνε να σπάσει την άμυνα της άλλης αντίστοιχα.

Με το αποτέλεσμα του αγώνα να ολοκληρώνεται στο 0-0

Ξεχώρισε το 10 του Τριφυλλιακου καθώς ο 19χρονος MALELI MIKEL θύμιζε  Βραζιλιάνο επιθετικό   καθόλου την διάρκεια του παιχνιδιού είχε τουλάχιστον 2 παίχτες να τον μαρκάρουνε και να προσπαθούμε να τον σταματήσουνε και βέβαια η άμυνα του παγκρατίου με τον ΝΤΟΤΣΙΚΑ τον αμυντικού του παγκρατίου να κάνει εκπληκτική δουλειά σε όλον τον αγώνα απέναντι του.

Στην 8η αγωνιστική πάει το Παγκράτι με 6 βαθμούς και θα αντιμετωπίσει τον ΛΟΙΚΟΙ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

Με τον ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟ να βρίσκεται στους 9 βαθμούς καις την 8η αγωνιστική θα αντιμετωπίσει τα ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ .