Γκολ και θέαμα χωρίς νικητή στη Βούλα

Ο Άρης Βούλας υποδέχθηκε την Τριγλία Ραφήνας στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ.Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό με τις 2 ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 2-2.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και μόλις στο 2ο λεπτό μετά από εξαιρετική εκτέλεση κόρνερ του Σένε ο Κ. Τσούκας άνοιξε το σκορ με καρφωτή κεφαλιά.Για τα επόμενα 15 λεπτά οι παίκτες του Γιώργου Παρασκευαϊδη κυριαρχούσαν στον αγωνιστικό χώρο φτάνοντας μάλιστα 2 φορές πολύ κοντά στο 0-2.Οι γηπεδούχοι σιγά σιγά ισορρόπησαν το παιχνίδι και απείλησαν στο 26 για πρώτη φορά.Σχεδόν 10 λεπτά αργότερα μετά από ωραία ατομική ενέργεια του, ο αρκετά δραστήριος Κρίλης κέρδισε πέναλτυ το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Γκαβασιάδης.Τα υπόλοιπα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου κύλησαν χωρίς να συμβεί κάτι ιδιαίτερο και οι 2 ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη αντιστράφηκαν οι ρόλοι καθώς ο Άρης Βούλας αφού πρώτα προειδοποίησε με χαμένο τετ α τετ του Μιραφιόρι,έφτασε στην ολική ανατροπή με μια απίθανη έμπνευση του Φουκαρά ο οποίος “κρέμασε” τον Κορμπά με μία τρομερή λόμπα από το κέντρο του γηπέδου.Το επόμενο διάστημα της αναμέτρησης κύλησε χωρίς πολλές φάσεις  με πολύ σκληρό παιχνίδι κυρίως από τους γηπεδούχους οι οποίοι δέχτηκαν 6 κίτρινες κάρτες συνολικά.Ενώ όλα έδειχναν ότι ο Άρης Βούλας θα πανηγυρίσει μια σημαντική νίκη κόντρα σε έναν πολύ ισχυρό αντίπαλο,ήρθε η φάση του 92ου λεπτού όπου ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα για την ομάδα της Ραφήνας ύστερα από μια αγκωνιά εντός περιοχής,συγκεντρώνοντας θύελλα διαμαρτυριών από τους γηπεδούχους.Την ευθύνη ανέλαβε ο σκόρερ Κ. Τσούκας ο οποίος έστειλε τον Γκόλφη στην αντίθετη γωνία και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.Ένα λεπτό αργότερα το παιχνίδι έληξε με το τους παίκτες και το επιτελείο του Άρη Βούλας να ζητάει το λόγο από τον διαιτητή Λάμπρου για τη φάση του πέναλτυ χωρίς ωστόσο να ξεφύγει η κατάσταση.Άλλωστε,θα ήταν κρίμα να χαλάσει ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου σαν αυτό.

Συνθέσεις:

Άρης Βούλας:Γκόλφης,Ατματσίδης(Χατζής 88),Γιαννόπουλος,Λάσκος,Αφράτης,Γκούρα,Μιραφιόρι(Μπρής 85),Φουκαράς,Γκαβασιάδης,Ιατρού,Κρίλης(Ρομάνο 79)

Προπονητής: Τασιόπουλος Αναστάσιος

Τριγλία Ραφήνας ΑΟ:Κορμπάς,Παπαδιονυσίου,Γκέκας,Μηλιώνης,Τσούκας Ιωάννης,Πράπας(Σιαφάκας 85),Σένε,Ψαρρής,Τσούκας Κωνσταντίνος,Καλτσάς,Ζαφειρόπουλος

Προπονητής: Παρασκευαϊδης Γεώργιος

Διαιτητής:Λάμπρου Γεώργιος

Α βοηθός διαιτητή:Ξουρίδας Α.

Β βοηθός διαιτητή:Σπίθας Δημήτριος

Επιμέλεια:Ιάσονας Τσίλης