Τρομερή ΑΕ Μοσχάτου “ισοπέδωσε” με τριάρα τον Ελλάς Ποντίων

Σημαντική νίκη για την ΑΕ Μοσχάτου, νικώντας 1-3 τον Ελλάς Ποντίων στον Κορυδαλλό.

Μπορεί να προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι μόλις στο δεύτερο λεπτό με τρομερό γκολ του Ηλιάδη, όμως οι φιλοξενούμενοι με εξαιρετική εμφάνιση έφεραν… τούμπα το ματς και πανηγύρισαν την νίκη.

.

Το πρώτο ημίχρονο είχε ωραίο ρυθμό, με αρκετές φάσεις κυρίως της ΑΕ Μοσχάτου. Στο 2′ με γκολ πίσω από το κέντρο “άνοιξε” το σκορ ο Ηλιάδης, τρία λεπτά μετά η ομάδα του Μοσχάτου έφτασε κοντά στην ισοφάριση όμως την κεφαλιά του Παυλάκη την απομάκρυνε ο Ναβροζίδης. Στο 30′ ήρθε η ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους με σκόρερ τον Νιζάμη.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν “κακό” ως προς τις ευκαιρίες, η ΑΕ Μοσχάτου ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, στο 55′ σκόραρε ο Πασαλίδης με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή, πανηγυριζοντάς το έξαλλα, μετά το γκολ δεν έγινε καμία αξιόλογη φάση μέχρι το 70 που ο Πεπούδας αστόχησε σε τετ α τετ. Στο ογδοηκοστό λεπτό η ΑΕ Μοσχάτου “σφράγισε” τη νίκη με γκολ του Χαλβάνου διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Επιμέλεια: Παναγιώτης Κουζινόγλου