ΕΠΣ Αθηνών

ΠΙΡΩΜΕΝΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΤΟΥ ΑΙΜΟΥ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 4-1 ΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΑ ΔΑΦΝΗΣ

Το προσεχές Σάββατο με λίγο κόσμο στις κερκίδες και με ελαφρώς καλές καιρικές συνθήκες ο γηπεδούχος Αιμος μπηκε πιο δυναμικά στο παιχνιδι με τους παίκτες ορεξάτος να έχουν πάρει τα ηνία του αγώνα και τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν μα δημιουργήσουν φάσεις ιδιαίτερες.  Όσο περνούσε η ώρα οι γηπεδούχοι οργοναν το γηπεδο και τελικα με απίστευτο πλασέ και ασίστ στον Μανταλοβα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ και πέρα από 1 απίστευτο σουτ δεν είχαμε κάτι ιδιαίτερο στο 1ο ημιχρονο λίγα λεπτά αργότερα όμως οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το 2-0 με τον Θεωδοροπουλο και αυτο ήταν και το αποτελεσμα πριν την ανάπαυλα.  Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προσπαθώντας να βρουν 1 γκολ για να μειώσουν βοηθηθηκαν σημαντικά από τις αλλαγες καθώς και ο προπονητής τους έριξε στο φιλότιμο και τελικα από στημένη φάση ο κοκοβιδης μείωσε για τους συμπαίκτες του . Αργότερα οι γηπεδούχοι βρήκαν τα πατηματα τους ενώ σημειωτέον οι φιλοξενούμενοι είχαν δώσει νέο ρυθμό και μεγαλύτερη ένταση στο παιχνιδι ενώ και οι αλλαγες των γηπεδούχων αύξησαν τη δυναμικότητα.  Ετσι ενώ είχαμε και αρκετούς τραυματισμούς και την εστία του Σιαμητρα ανέπαφη  το 3-1 διαμορφώθηκε με τον Τσάκωνα να κλειδώνει την πρόκριση για τους συμπαίκτες του και λίγα λεπτά αργότερα το κερασάκι στην τούρτα ήρθε με τον Καμμανιδη να βάζει εφαλτήριο κλειδί γράφοντας το 4-1 . Πλέον τα βλέμματα και των δύο στρέφονται στην αγωνιστικη του τελευταίου μέρους και πιο συγκεκριμένα ο καλυτερος στο παιχνιδι Αιμος στο ντέρμπι που ακολουθεί με ασφαλές προβάδισμα.   ΑΝΔΡΕΑΣ ΒΕΝΤΟΥΡΗΣ