Ολυμπιακός: Ενίσχυση με τον πασαδόρο Προύσαλη
Share
![](https://www.sportreview.gr/wp-content/uploads/2021/12/Προύσαλης-1024x683-820x394.jpg)
Ενίσχυση για το τμήμα βόλεϊ του Ολυμπιακού, καθώς οι ερυθρόλευκοι ανακοίνωσαν την επιστροφή του πασαδόρου Κώστα Προύσαλη.
Τελευταία φορά που αγωνίστηκε στο Μελίνα Μερκούρη ήταν την σεζόν 2014-2015, για να επιστρέψει πλέον πιο ώριμος από την παρουσία του στο γαλλικό πρωτάθλημα. Ο άλλοτε αθλητής της Ναρμπόν αγωνιζόταν μέχρι πρότινος με την φανέλα του Φίλλιπου Βέροιας και πλέον θα πλαισιώνει τον Κώστα Στιβαχτή.
Η ανακοίνωση του Ερασιτέχνη και οι πρώτες δηλώσεις του Προύσαλη
“Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας μου με τον Κώστα Προύσαλη. Ο έμπειρος διεθνής πασαδόρος υπέγραψε το συμβόλαιό του και εντάσσεται στο δυναμικό των Πρωταθλητών Ελλάδας, μέχρι το τέλος της φετινής αγωνιστικής σεζόν.
O Κώστας Προύσαλης που επιστρέφει στο σύλλογό μας, δήλωσε στο olympiacossfp.gr τα εξής: “Είμαι πολύ χαρούμενος που επιστρέφω στον Ολυμπιακό. Είμαι διψασμένος για να βοηθήσω την ομάδα να κατακτήσει όλους τους τίτλους και θέλω να ανταπεξέλθω στην εμπιστοσύνη που μου έδειξε η διοίκηση και το προπονητικό επιτελείο. Από την προηγουμένη θητεία μου στο σύλλογο, «χρωστάω» κάτι και φέτος θέλω να συμβάλω, ώστε να διατηρήσει ο Ολυμπιακός τον τίτλο του πρωταθλητή”.