ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Ολυμπιακός Αιντχόφεν : Λάθη επί λαθών με κερδισμένους τους <<ερυθρόλευκους>>

Σε ένα μάτς που σφραγίστηκε από τα λάθη εκατέρωθεν στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε εκπληκτική εμφάνιση και παρότι δυσκολεύτηκε από τα λάθη του τελικά επικράτησε με 4-2  της Αιντχόφεν και πήρε ισχυρό προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς.

ΟΙ <<ερυθρόλευκοι>> υποδέχτηκαν την Αιντχόφεν για τον πρώτο αγώνα της φάσης των 32 του Γιουρόπα Λιγκ. ΟΙ γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς με τον Μπουχαλάκη στο 9′ με τον Ζάχαβι να ισοφαρίζει στο 14.ο Εμβιλά έβαλε και πάλι μπροστά τον Ολυμπιακό με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν πάλι με τον Ζάχαβι 2 λεπτά μετά. Ο Ολυμπιακός επέμεινε και τελικά πήγε με το προβάδισμα στα αποδυτήρια αφού ο Ελ Αραμπί σκόραρε και έκανε το 3-2 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. ΟΙ <<ερυθρόλευκοι>> έκαναν πιο πολύ διαχείριση στο δεύτερο μέρος όμως κατάφεραν να βρούν κι άλλο γκολ στο 83 με τον Μασούρα που είχε περάσει ως αλλαγή.