ΜΠΑΣΚΕΤ

Σπουδαίο διπλό οι Χόρνετς στο Μαϊάμι

Μετά από καιρό, οι Χιτ αγωνίστηκαν πλήρης έχοντας πολλές επιστροφές, όμως οι Χόρνετς ήταν αυτοί που πήραν τη νίκη στην παράταση,

Οι Σάρλοτ Χόρνετς αν και ήταν πίσω 10 πόντους τρία λεπτά πριν από τη λήξη της κανονικής διάρκειας, επέστρεψε και ισοφάρισε, στέλνοντας το ματς στην παράταση, όπου είχε περισσότερη ενέργεια και πήρε μια μεγάλη νίκη απέναντι στους Μαϊάμι Χιτ με 121-129, κανονική διάρκεια 113-113.

Από τους φιλοξενούμενους, κορυφαίος ήταν Μονκ με 36 πόντους, βάζοντας  9/13 τρίποντα, ενώ πολύ καλή εμφάνιση έκανε και ο Γκράχαμ που πέτυχε 24 πόντους. Για τους γηπεδούχους, εξαιρετικοί ήταν ο Μπάτλερ που είχε 25 πόντους και ο Αντεμπάγιο με 23.

Οι Χόρνετς είναι στην 8η θέση της Ανατολής με το ρεκόρ τους πλέον στο 10-12, ενώ οι Χιτ παραμένουν στην 11η με 8-13.