ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Μαρούσι-Φωστήρας Καισαριανής: Γκολ,θέαμα και φοβερή ανατροπή

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ’ κατηγορίας, το Μαρούσι αναμετρήθηκε με τον Φωστήρα Καισαριανής στο γήπεδο της Πεύκης.Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν πιέζοντας ψηλα, χωρίς ωστόσο να έχουν κλασικές ευκαιρίες για να σκοράρουν.Ο Φωστήρας άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό με σουτ του Γκιόκα με το Μαρούσι να ισοφαρίζει στο 44′ με κοντινό τελείωμα του Γιώργου Κολέτση.Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός ανέβηκε χώρις να υπάρχουν μεγάλες φάσεις.Το Μαρούσι προηγήθηκε 2-1 στο 75′ με κεφαλιά του Θοδωρή Μπιμπλή μετά από κόρνερ, ωστόσο, ένα κοντινό σουτ του Βλασόπουλου στο 90′ φαινόταν πως θα δώσει τον βαθμό στον Φωστήρα, ο Γεράσιμος Ποταμιανός όμως, στην εκπνοή του παιχνιδιού χάρισε τους 3 βαθμούς στο Μαρούσι.