ΠΟΛΟ ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Δια χειρός Μπογκατσένκο το ντέρμπι με ΝΕ Πατρών

Ο Πανιώνιος φιλοξένησε στο πλαίσιο της  9ης αγωνιστικής της α1 πόλο γυναικών την Ναυταθλητική Ένωση Πατρών.

Ο Ιστορικός πηρέ μια μεγάλη νίκη φτάνοντας τις 5 σε 8 παιχνίδια και ξέφυγε με 4 βαθμούς από την 7η Πάτρα . Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά με τις δυο ομάδες να εναλλάσσουν το προβάδισμα συνεχώς ομως το σκορ του πρώτου οχταλέπτου βρήκε τις ομάδες ισόπαλες με 3-3. Στην 2η περίοδο ο Πανιώνιος πήρε κεφάλι στο σκορ με 2 γκολ διαφορά 6-4. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Πάτρα κατάφερε και πήρε προβάδισμα μέχρι και με 7-8 και είχε την εύκαιρα να βρεθεί  με 2 γκολ μπροστά όμως η Σαπκίνα αστόχησε στο πέναλτι που είχε κερδίσει και έτσι ο Πανιώνιος ξανά έφερε το ματς στα ίσα με το 8-8 της 3ης περιόδου . Στην 4η και τελευταία περίοδο η Μπογκατσένκο με τα τέσσερα τέρματα που είχε πετύχει χάρισε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα της .

Στην τρίτη περίοδο και με 1.22 να απομένει ο βοηθός προπονητή του πανιώνιου δέχθηκε την κόκκινη κάρτα και αποχώρησε από το παιχνίδι . Στο 0:34 της τρίτης περιόδου, δόθηκε κόκκινη κάρτα στον βοηθό της ΝΕΠ, Δ. Σιμένογλου για έντονη διαμαρτυρία στις αποφάσεις των διαιτητών». Ακόμη η Δήμητρα Παπαναστασίου του πανιώνιου δέχθηκε 3 αποβολές και δεν μπόρεσε να παραμείνει άλλο στο ματς .

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 3-1, 2-4, 2-1