Παόκ: Αγκαλιά με τον τίτλο η Κ19

Ή Κ19 του Παόκ επικράτησε με 4-0 του Αστέρα Τρίπολης και βρίσκεται μια ανάσα απο την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τον δικέφαλο ο Γιώργος Κούτσιας ο οποίος πέτυχε χάτ-τρικ.

Έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Γιώργο Κούτσια η Κ19 του Παόκ επικράτησε εύκολα με 4-0 της ομάδας του Αστέρα Τρίπολης και βρίσκεται πολύ κοντά στο να στεφθεί πρταθλητής στο πρωτάθλημα υποδομών.

Οι «ασπρόμαυροι» χρειάζονται μία νίκη στα δύο τελευταία παιχνίδια (με Αρή στην Πυλαία και Παναθηναϊκό στη Σουρωτή), καθώς είναι στο +6 από τους «ερυθρόλευκους» και έχουν τη μεταξύ τους ισοβαθμία.

Η ομάδα του Στέλιου Μαλεζά δε συνάντησε καμία αντίσταση από τους μικρούς του Αστέρα, πετυχαίνοντας δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Μέσα σε δέκα λεπτά (14′-24′) ο 17χρονος ταλαντούχος επιθετικός έβαλε τους «ασπρόμαυρους» μπροστά στο σκορ με 2-0, ενώ στο β’ μέρος ο Γιαξής έκανε το 3-0 (52′) και στο 87ο λεπτό ο Κούτσιας με το τρίτο προσωπικό γκολ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Πλέον ο Παόκ εφθάσε τους 31 βαθμούς και αποσπάστηκε 6 βαθμούς μακριά απο τον δεύτερο Ολυμπιακό.

Επιμέλεια: Μιχάλης Λυτρίβης