ΑΕΚ Β ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Στοπ στην Ζάκυνθο για την ΑΕΚ Β’

«Φρένο»στην ΑΕΚ Β’ έβαλε η Ζάκυνθος. Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου δεν κατάφερε ν’ αξιοποιήσει καμία από τις ευκαιρίες που είχε και έτσι έμεινε στο 0-0 «παραχωρόντας» και τον πρώτο βαθμό για την ομάδα της Ζακύνθου

Οι «κιτρινόμαυροι» (που έπαιξαν χωρίς τους Μιτάι-Σαμπανάτζοβιτς) είχαν την υπεροχή από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, όταν και άγγιξαν το γκολ με πλασέ του Γιούση που σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο β’ ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν ξανά μια ανάσα από το προβάδισμα (με κοντινό πλασέ του Γιούση στην εξωτερική πλευρά των διχτύων και ψηλοκρεμαστό πλασέ του Γκαρσία που έβγαλε προ της γραμμής ο Καλλιβωκάς).

Και ο τερματοφύλακας της Ζακύνθου υπήρξε καθοριστικός και στο τελευταίο δεκάλεπτο ( απέκρουσε κοντινό σουτ του Κοσίδη )ήρθε η λευκή ισοπαλία.