Κεντρική ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΦΟΥΤΜΠΟΛ ΛΙΓΚ

Αιγάλεω – Επισκοπή 1-3 . Άλωσε το Σίτυ , η αρμάδα του Γιάσμινκο Βέλιτς !

Την Επισκοπή υποδέχτηκε το Αιγάλεω στο Σταύρος Μαυροθαλασσίτης , για την 5η αγωνιστική της Φούτμπολ Λίγκ . Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι πάτησαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο , με κορυφαίο παίκτη τον Πόλ Όκο Γουέρε και ευτύχισαν να προηγηθούν στο σκόρ με 1-0 , χάρι σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαρμπαρούση στο 26′ λεπτό της αναμέτρησης . Η εικόνα άλλαξε μετά το 30′ με την επισκοπή να ανεβάζει στροφές , η φιλοξενούμενοι αρχικά έφτασαν στην ισοφάριση με όμορφο τέρμα του Τσιριγώτη στο 33ο λεπτό και με δεύτερο τέρμα του ίδιου παίκτη προηγήθηκαν με 1-2 στο ημίχρονο (45+1′) . Στο δεύτερο μέρος η το Αιγάλεω παρά το 1-2 είς βάρος του μπήκε με απειλητική διάθεση , δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες για γκόλ , όμως ήρθε ο Αντρέου στο 53ο λεπτό για λογαριασμό των Κρητικών , να βάλει ταφόπλακα στις όποιες ελπίδες των Κυανόλευκων γράφοντας το 1-3 που έμελλε να είναι και το τελικό σκόρ της αναμέτρησης . Τεράστιο αποτέλεσμα για την ομάδα του Γιάσμινκο Βέλιτς , που έπειτα απ΄ το ιστορικό διπλό στο Σίτυ , σκαρφάλωσε στη 3η θέση της βαθμολογίας με 8 βαθμούς , σε απόσταση αναπνοής από Καλαμάτα και Ιαλυσό Ρόδου .