Κεντρική ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πρώτη νίκη για τη Δόξα Δράμας

Δεν έλειψαν οι «εκπλήξεις» στην έκτη αγωνιστική της SuperLeague 2.

Την τρίτη σερί νίκη του πέτυχε ο Εργοτέλης, ο οποίος νίκησε στο «Παγκρήτιο» στάδιο την Ξάνθη με 2-1.

Ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό με καταπληκτικό σουτ του ΤάιρονΚόνραντ. Η Ξάνθη ισοφάρισε στο 50′ με εκτέλεση πέναλτι από τον Τάτο. Την παράβαση έκανε ο Μαζουλουξής, που ανέτρεψε τον Σιατραβάνη μέσα στην περιοχή.

Στο 88′, όμως, ο Μπουρσέληςμε εξαιρετικό μακρινό σουτ νίκησε τον Ίτσο και «κλείδωσε» μία σπουδαία νίκη για την ομάδα του.

Την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα σημείωσε και η Δόξα Δράμας. Οι «μαυραετοί» έχοντας τρεις διαφορετικούς σκόρερ, κατάφεραν να περάσουν νικηφόρα από την έδρα του Ο.Φ.Ι (3-2).

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 3ο λεπτό με τον Μαυρία, ενώ στο 21′ ο Βάντερσον σκόραρε για το 0-2. Πριν από το ημίχρονο ο Ο.Φ.Ι μείωσε σε 1-2 με τον Λεμονή στο 32′.

Όμως, στο 52ο λεπτό ο Αγγελόπουλος πέτυχε ακόμη ένα γκολ για την ομάδα της Δράμας στο 66ο λεπτό με τον Γκίνη. Δεν βρήκε απάντηση ο Ο.Φ.Ικαι έτσι ηττήθηκε με το τελικό 2-3.

Σε ένα ματς χωρίς πολλές συγκινήσεις Λεβαδειακός και Διαγόρας έμειναν στην λευκή ισοπαλία (0-0).