Κεντρική ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο Γερμανίας: Ομάδα Δ’ Κατηγορίας απέκλεισε την Λεβερκούζεν

Η Λεβερκούζεν αποκλείστηκε στην φάση των 16 του Κυπέλλου από την Ροτ Βάις Εσσεν (2-1), ομάδα που αγωνίζεται στην ομάδα Δ’ Κατηγορία της Γερμανίας.

Αποκλεισμός – Σοκ για την Λεβερκούζεν στο Κύπελλο Γερμανίας από την Ροτ Βάις Εσσέν (2-1), ομάδα που αγωνίζεται στην Regionaligga West. Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στην παράταση ο Μπέιλι, ωστόσο μέσα σε 10 λεπτά Κεφκίρ και Ένγκελμαν έφεραν την ανατροπή με την βοήθεια του VAR.

Σε δύο 45λεπτα οι “Ασπιρίνες” έχαναν την μία ευκαιρία μετά την άλλη, οδηγώντας το παιχνίδι στο έξτρα μισάωρο. Εκεί το σουτ του Λεόν Μπέιλι βρήκε την αριστερή γωνία της αντίπαλης εστίας, κάνοντας το 1-0 στο 105′. Οι πανηγυρισμοί δεν κράτησαν για πολύ, αφού ο Κεφκίρ ευστόχησε σε δεύτερο χρόνο με την προσπάθεια του, ισοφαρίζοντας σε 1-1, τρία λεπτά αργότερα. Το “τελειωτικό χτύπημα” για τους φιλοξενούμενους έδωσε ο Ενγκελμαν, με τους ενδοιασμούς τους VAR να μην ακυρώνουν εν τέλει το γκολ.