ΧΑΝΤΜΠΟΛ

ΝΊΚΗ ΚΟΡΥΦΉΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΡΜΆΡΙ

Οι πρωτοπόροι,πλέον,της κατηγορίας κέρδισαν 8-1 το Μονοδρι στο “Δ. Παπαναστασίου” στον εξ’ Αναβολής αγώνα της 15ης αγωνιστής του δεύτερου ομίλου του Β’ Τοπικού
  Το Μαρμάρι φάνηκε να μην έχει εύκολο έργο στο πρώτο ημίχρονο
  Στο 5′ λεπτό της αναμέτρησης σε μια κόντρα στο κέντρο του γηπέδου ο αμυντικός του Μονοδρίου, Βαγγέλης Σαρινούδης, τραυματίστηκε στον δεξί αστράγαλο και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο της περιοχής. Οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν να πάει χαμένο το πλεονέκτημα παίκτη πριν γίνει η αναγκαστική αλλαγή, έτσι άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό με Τσακιρίδη
  Οι γηπεδούχοι με ευκαιρίες των Πεταχτή,Κοτρόζο και Καψούλη πίεσε την ομάδα του Μαρμαρίου
  Τελικά βρήκε το γκολ στο 36′ με πίεση ψηλά και τον Ζέρβα να μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα από λάθος του τερματοφύλακα
  Ολα φαίνονταν πως το ημίχρονο θα τελείωνε 1-1 αλλά το Μαρμάρι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου σε μια πολύ ωραία αντεπίθεση έβγαλε 4 παίκτες με 1 της αντίπαλης ομάδας και ο Τσακιρίδης να σκοράρει ξανά
  Στο Δεύτερο ημίχρονο το Μαρμάρι έδειξε τα δόντια του, σφυροκοπούσε την εστία της αντίπαλης ομάδας και σε διάστημα 7 λεπτών (52-59) σκόραρε 3 φορές, αρχικά με τον Σούλα στο 52 στην συνέχεια με τον Χελιώτη στο 55 και στο 59 ο Φ. Ποδαράς έκανε το 1-5 κλειδώνοντας το τρίποντο για την ομάδα τους από πολύ νωρίς
  Το Μονοδρι φάνηκε να παρατάει τον αγώνα και το Μαρμάρι να μην σταματάει εκεί
  Στο 71 ο Τσελίκης βγήκε τετ α τετ και έκανε το 1-6
  Ο Χατζηαράπης, ο οποίος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο ημίχρονο, σκόραρε 2 φορές στο 76′ και στο 89′ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ του αγώνα (1-8)

ΜΟΝΟΔΡΙ (Γιάννης Σαμαράς): Απόκοτος, Γ. Αντωνίου, Καψούλης (66′ Χατζής), Κόκκος, Σαρινούδης (9′ Κρινής, 75 Θ. Πασσάς), Πετρογιάννης, Γ. Κοτρόζος, Πούρης (66′ Γρ. Αντωνίου), Πεταχτής (75′ Σασσανης), Ζέρβας, Χότζα.
ΜΑΡΜΑΡΙ (Ηλίας Οικονομίδης): Βασιλάκης (75′  Αραζός), Δ. Ποδαράς, Αγουρίδας, Βασιλειάδης, Χελιώτης, Τσακιρίδης, Φ. Ποδαράς, Μπάνος (46′ Χατζηαράπης), Τσιλίκης, Σούλας, Μπεζδικιάν (75′ Μιχαήλ).
ΔΙΑΙΤΗΤΈΣ: Χουλιαράς-Δάλλας- Δασκαλόπουλος.

Επιμέλεια: Δημήτρης Καντούρος