ΧΑΝΤΜΠΟΛ

ΕΡΙΞΕ ΕΦΤΑΡΑ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ Ο ΥΛΥΣΙΑΚΟΣ

ο Ηλυσιακός επικράτησε με σκορ 7-0 της Ελπίδας Αγίων αναργυρων στο πλαίσιο της 20ης  αγωνιστικής του 3ου ομίλου της ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ Για την Α κατηγορία.
Ο Ηλυσιακός μπήκε πολύ δυνατα στο ματς και δεν άφησε κανένα περιθώριο στην Ελπίδα η ομάδα του Ηλυσιακού άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτο της αναμέτρησης με γκολ του Παρασκευόπουλου που έφυγε στην πλάτη της άμυνας και όμορφο πλασέ έγραψε το 1-0 η ομάδα του Ηλυσιακού συνέχισε την πίεση δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες μπροστά από την εστια της ελπίδας. Η ομάδα του Ηλυσιακού θα πετύχει και δεύτερο γκολ αυτή την φορά με τον Τσέργα με κεφάλια μετά από σέντρα του κασιανου στο 36 ανέλαβε δράση ο λεκκας ο οποίος με πεναλτι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 ο ίδιος παίχτης τέσσερα λεπτά αργότερα με ωραία κεφαλια θα γράψει το 4-0 όμως ο Ηλυσιακός δεν σταμάτησε εκεί και στο 44 ο Μαρίνου με όμορφο πλασέ θα γράψει το 5-0 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου
Στο δεύτερο ημιχρονο ο Ηλυσιακός έριξε τους ρυθμούς του αγώνα κάνοντας συντήρηση δυνάμεων δημιουργώντας λίγες φάσεις μπροστά από την εστια της ελπίδας. Στο 70 ο Γαλημιτης θα υποδεχθεί την μπάλα στην περιοχή και με σουτ μέσα από την περιοχή θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 6-0 3 λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του κασιανου να σκοράρει καθώς πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του πέρασε και τον τερματοφύλακα και σε κενή εστια έκανε το 7-0 όπου ήταν και τι τελικό σκορ.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ:(Ανδρέας Μαντζουνης) τολα , τσαραουσης , Παρασκευόπουλος , κούτρας , Κάρδαρης , ταχιραι , κασιανος , Τσέργας , Ανχελ , Μαρίνου , Λεκκας