Οι πιτσιρικάδες του Ιάσονα πήραν το μεγάλο διπλό

Σε ένα δυνατό παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες αλλά και αρκετά νεύρα ο Ιασών με την νεανική του ομάδα κατάφερε να κερδίσει 0 – 2 τον Κολωνό για τον 4ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΑ. Στο γήπεδο ακαδημίας Πλάτωνος ο Κολωνός και ο Ιασών ήθελαν να επιστρέψουν στις καλές εμφανίσεις μετά την προηγούμενη αγωνιστική όπου απογοήτευσαν και οι δύο. Ο Κολωνός έδειξε από την αρχή τις προθέσεις του καθώς από τα πρώτα λεπτά απείλησε με μερικά μακρινά σουτ τα οποία δεν βρήκαν στόχο. Στο 20ο λεπτό όμως ο 17χρονος Βιτσέρσκι βρήκε την μπάλα μπροστά του μετά από διπλή απόκρουση του τερματοφύλακα σε αντίστοιχα σουτ του Αποστολόπουλου. Με αποτέλεσμα να σπρόξει με ευκολία την μπάλα στα δίχτυα. Ο Κολωνός από εκείνη την στιγμή και μετά άρχισε να πιέζει ασταμάτητα για την ισοφάριση με απανωτές επιθέσεις και ευκαιρίες. Ο εξαιρετικός όμως Πιτσίνης κάτω από τα δοκάρια του Ιάσονα δεν τους επέτρεψε να σκοράρουν. Με την αρχή του δεύτερου ημιχρόνου και ενώ όλοι στις κερκίδες περίμεναν την ισοφάριση ο Ιασών σκόραρε ξανά. Μία ωραία πάσα από τον Καράμπελα έβγαλε σε άμεση αντεπίθεση τον Αποστολόπουλο ο οποίος με μία ωραία προσποίηση αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο. Στην συνέχεια εκτέλεσε με δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Ψυχρολουσία για τον Κολωνό, αλλά οι παίχτες του ακόμα πίστευαν ότι μπορούν να πάρουν κάτι από αυτό το παιχνίδι. Μέχρι το τέλος του αγώνα ήταν καταιγιστικοί με την μία επίθεση μετά την άλλη. Το γκολ βέβαια δεν ήρθε εξαιτίας των κακών τελειωμάτων του Καλωνού αλλά και του πραγματικά εξαιρετικού Πιτσίνη.