Κεντρική ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μίλερ: Ισοφάρισε το ρεκόρ του Όλιβερ Καν με τις περισσότερες νίκες το πρωτάθλημα!

Ο Τόμας Μίλερ με την φανέλα της Μπάγερν Μονάχου έφτασε τις 260 νίκες σε 357 παιχνίδια ισοφαρίζοντας το ρεκόρ του Όλιβερ Καν.

Ο Τόμας Μίλερ στην εκτός έδρας νίκης της Μπάγερν Μονάχου με 2-1 επί της Κολωνίας έφτασε τις 260 νίκες με την ομάδα της Βαυαρίας σε 357 παιχνίδια ισοφαρίζοντας το ρεκόρ του Όλιβερ Καν.

Επίσης, ο Μίλερ άνοιξε το σκορ στο 13′ απέναντι στην Κολωνία πριν ο Γκνάμπρι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου κάνει δύο τα τέρματα των Βαυαρών και ο Ντρέξλερ διαμορφώσει 82′ το τελικό αποτέλεσμα. Στην Bundesliga, το ρεκόρ νικών με μία ομάδα κατέχει ο Μάνφρεντ Καλτζ, ο οποίος έχει κερδίσει 291 παιχνίδια σε 581 συμμετοχές με το Αμβούργο.