Β ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Θεσπρωτός – Ολυμπιακός Β 2-1 με ανατροπή

Μεγάλη ανατροπή και νίκη του Θεσπρωτού επί του Ολυμπιακού Β΄. Η ομάδα του Χουάν Ραμόν Ρότσα γύρισε το παιχνίδι κόντρα στους «ερυθρόλευκους» επικρατώντας 2-1 και τους πέρασε στη βαθμολογία.

Ο Βοΐλης μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης άνοιξε το σκορ για τους «ερυθρόλευκους», με τον Κωνσταντίνου στο 22’ να φέρνει το ματς στα ίσα και οι δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με ισοπαλία (1-1).

Στον ίδιο ρυθμό και το δεύτερο ημίχρονο, το οποίο ήταν απολύτως ισορροπημένο και με τις δύο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες τους. Κάτι που τελικά μετουσίωσε σε γκολ ο Θεσπρωτός λίγο πριν το φινάλε, με τον Μπονίγια στο 82ο λεπτό να υπογράφει την ανατροπή και να χαρίζει το τρίποντο στους γηπεδούχους.

Με αυτή τη νίκη, η ομάδα του Ρότσα καβάλησε τον Ολυμπιακό βαθμολογικά, έχοντας 16 βαθμούς, με τους «ερυθρόλευκους» να μένουν για έκτο σερί ματς χωρίς νίκη και στους 14 πόντους.