ΑΕΚ Β ΕΘΝΙΚΗ Ελλάδα ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΑΕΚ Β’ : Νίκησε και ξέφυγε στην βαθμολογία

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα κόντρα στον Αστέρα Βλαχιώτη πραγματοποίησε η ΑΕΚ Β’ με σκορ 1-0.

Την έκτη νίκη της στη Super League 2 πέτυχε η Ένωση. Ήτανταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφτασε στη νίκη με εντυπωσιακό τέρμα του Γιούση στο 69ο λεπτό όταν με εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ιωαννίδη.

Οι παίκτες του κ. Οφρυδόπουλου είχαν από την αρχή τον έλεγχο του αγώνα και έγιναν ακόμα πιο πιεστικοί από το 23ο λεπτό όταν οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Λεωνιδόπουλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΕΚ Β (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Χατζηεμμανουήλ, Μπούσης, Κορνέζος, Γιαννούτσος, Παρράς, Γκαρσία, Μπάμπης, Ρουκουνάκης, Γιούσης, Γερολέμου, Ιατρούδης

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ (Κώστας Βελιτζέλος): Ιωαννίδης, Αναστασόπουλος, Πεχλιβανόπουλος, Μαϊσουράτζε, Λάμτσε, Ζαΐμι, Παπουλής, Λεωνιδόπουλος, Τσίπρας, Σοκολάροφ