Μπάγερν Μονάχου Μπουντσελίγκα ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μπάγερν- Βόλφσμπουργκ 4-0: Έυκολα με τεσσάρα οι Βαυαροί

Η Μπάγερν Μονάχου υποδέχθηκε την Βόλφσμπουργκ στο κεκλεισμένων των θυρών Allianz Arena, και επικράτησε με 4-0, σε ένα ματς όπου ο Μίλερ έφτασε τις 400 συμμετοχές με τους Βαυαρούς

Η Μπάγερν επικράτησε με σχετική ευκολία της Βόλφσμπουργκ με 4-0, και βρίσκεται πλέον, έστω και προσωρινά, στο +9 από την δεύτερη Ντόρτμουντ, που αγωνίζεται αύριο.

Το σκορ άνοιξε ο Τόμας Μίλερ στο 7ο λεπτό, που βρέθηκε στο σωστό σημείο και ύστερα από σουτ του Σανέ που απέκρουσε ο Κάστελς, με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο γερμανός μεσοεπιθετικός έφτασε σε αυτό το παιχνίδι τις 400 συμμετοχές με την φανέλα των Βαυαρών.

Στο 57΄  ο Ουπαμεκανό, έπειτα από σέντρα του Μίλερ με κοντινή κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Δύο λεπτά αργότερα ο Σανέ με εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής, νίκησε τον Κάστελς και έγραψε το 3-0.

Στο 87΄  ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, μετά από ασίστ του Μουσιάλα, με προβολή από κοντά, διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για την Μπάγερν, φτάνοντας τα 19 γκολ σε 17 παιχνίδια στην φετινή Μπουντεσλίγκα.

Οι συνθέσεις:

Μπάγερν: Νόιερ, Ντέιβις (80′ Ρίτσαρντς), Ερνάντες (80′ Νιάνζου), Ουπαμεκανό, Παβάρ (85′ Τίλμαν), Μουσιάλα, Ρόκα (75′ Σάμπιτσερ), Σανέ, Μίλερ, Γκνάμπρι (80′ Σαρ), Λεβαντόφσκι

Βόλφσμπουργκ: Κάστελς, Λακρουά, Μπορνάβ, Μπρουκς, Μπακού, Βράνκξ (87′ Εμπάμπου), Άρνολντ, Γκέραρντ, Βάλντσμιντ (72′ Γκιλαβογκί), Στέφεν (58′ Ενμέτσα), Βέγκχορστ