ΠΡΕΜΙΕΡ ΛΙΓΚ

Ο ΣΑΛΑΧ ΜΕ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΣΠΑΣΜΕΝΑ

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ συνεχίζει ασταμάτητος τη ξέφρενη σεζόν του.

Ο χθεσινοβραδινός αγώνας στο Άνφιλντ ,μεταξύ της Λίβερπουλ και της Νιούκαστλ, που βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με 3-1 σημαδεύτηκε από μία ακόμη εντυπωσιακή παράσταση του Μοχάμεντ Σαλάχ.Του παίκτη που και τη φετινή σεζόν έχει βαλθεί να τρελάνει τους πάντες απειλώντας να καταρρίψει όλα τα ρεκόρ σκοραρίσματος στην ιστορία της Πρέμιερ Λίγκ.

Σημειώνοντας το γκολ που έδωσε το προβάδισμα στη Λίβερπουλ με 2-1 στο 25ο λεπτό ,ο Αιγύπτιος ισοφάρισε το ρεκόρ του Τζέιμι Βάρντι από τη προηγούμενη σεζόν,καθώς έφτασε τα 15 συνεχόμενα ματς που είτε έχει πετύχει γκολ,είτε έχει δώσει ασίστ!Επίσης,με το 15ο του γκολ στη διοργάνωση σε μόλις 17 αγωνιστικές ,είναι σε πολύ καλό δρόμο να σπάσει τη δική του καλύτερη επίδοση με 32 γκολ,που κρατάει από τη σεζόν 2017-2018.’Ομως ο Σαλάχ χθες έκανε και κάτι άλλο αξιοσημείωτο!Με το γκολ που πέτυχε έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία των ¨reds” που σκοράρει για 5 συνεχόμενα παιχνίδια εναντίον της Νιούκαστλ στο Άνφιλντ!

Ο Αιγύπτιος, που και τη φετινή αγωνιστική περίοδο μοιάζει ασταμάτητος με τις εμφανίσεις του, προκαλεί το φόβο και τον τρόμο στις αντίπαλες άμυνες και βέβαια όσο το θέμα της ανανέωσης του συμβολαίου του είναι ανοιχτό όλο και περισσότεροι μνηστήρες θα εμφανίζονται προκειμένου να αποσπάσουν την υπογραφή του αφήνοντας στα κρύα του λουτρού τη Λίβερπουλ!