Ε.Π.Σ.ΑΘΗΝΩΝ ΕΠΣ Αθηνών ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΑΟ Ιλίου-Τράχωνες 1-5: Πάρτι με μαγικό Τσιουρή!

Με έναν Τσιουρή που πέτυχε χατ-τρικ και έκανε ό,τι ήθελε οι Τράχωνες πέρασαν με επιβλητικό τρόπο με 5-1 στο ΔΑΚ Ιλίου επί του τοπικού ΑΟ Ιλίου για την 11η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Α’ κατηγορία της ΕΠΣ Αθηνών.Στα πρώτα 25 λεπτά του παιχνιδιού δεν υπήρξε τίποτα το ιδιαίτερο λόγω της ισχυρής βροχόπτωσης και των θυελλωδών ανέμων που επικρατούσαν.

Και μόλις σταμάτησε η βροχή…ροντέο!

Στα υπόλοιπα 20 λεπτά του ημιχρόνου είχαμε ροντέο με 3 γκολ και διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.Αρχικά στο 27′ ο Ράπτης με μονοκόμματο σουτ κρέμασε τον Παπαγγελή και έκανε το 1-0.5 λεπτά μετά ήρθε η φάση που έφερε τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.Στο 32′ ο Τσιουρής βγήκε τετ α τετ απέναντι από τον Καββαδία και ευστόχησε για το 1-1.Ο επόπτης όμως σήκωσε για οφσαιντ απόφαση που άλλαξε καθώς ο διαιτητής  Παναγιωτάρας έδειξε σέντρα,απόφαση που έφερε γκρίνια και διαμαρτυρίες από την πλευρά των γηπεδούχων.Και σαν να μην έφτανε αυτό 10 λεπτά μετά από ένα μακρινό φάουλ του Τσιουρή ο Γκέκας άθελά του με το πόδι έστειλε την μπάλα στην εστία του για το 1-2.Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Ο Τσιουρής το τελείωσε στο 46′!

Όλοι στο ΔΑΚ Ιλίου περίμεναν με ανυπομονησία το 2ο ημίχρονο.Όμως το ματς τελείωσε με την επανέναρξη γιατί στο 46′ με ασύλληπτο κρεμαστό σουτ από πλάγια θέση ο Τσιουρής και πάλι κρέμασε τον Καββαδία για το 1-3.Ο επιθετικός της ομάδας του Αλίμου έκρυβε και άλλο γκολ όμως.Στο 55ο λεπτό μετά από πάσα-δώρο του τερματοφύλακα Καββαδία σε κενή εστία έκανε το 1-4 και η σεμνή τελετή έλαβε τέλος.

Είχε και γλυκό!

Όλα έμοιαζαν να έχουν κριθεί στα τελευταία 30 λεπτά που εκτός μιας μεγάλης φάσης από τον Μπατσουλή στο 75′ δεν είχε κάτι ενδιαφέρον.Κι όμως ο Μπατσουλή στο 85ο λεπτό έγραψε το 1-5 με πλασέ και έδωσε διαστάσεις θριάμβου για την ομάδα του Αλίμου.Το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε όμως ο Παπαγγελής ο οποίος στο 90 απόκρουσε το πέναλτυ που κέρδισε και εκτέλεσε ο Ράπτης.

Όλα αυτά συνέβαλαν στο ότι η ομάδα του Ιλίου να βρίσκεται πλέον τελευταία με 7 βαθμούς και τους Τράχωνες στην ισοβαθμία με τον Βύρωνα στην 4η θέση με 16 βαθμούς στον 3ο όμιλος της Α Αθηνών.

Συνθέσεις ομάδων:

ΑΟ Ιλίου:Καββαδίας,Γκέκας,Μπάνη,Μανιδάκης Γ.,Λάχας,Καράμπελας,Μανιδάκης Ε.,Λουκόπουλος,Ράπτης,Αγκαλίου,Σκαμάνης

Αναπληρωματικοί:Καραλής,Λάγιας,Κιτσώνης,Χαλβαντζής,Παπαδημητρίου,Νάτσης,Δράκος,Μεχμέτι,Κασσαβήτας

Τράχωνες:Παπαγγελής,Μπρετσόλιας,Πρόι,Κολλινιάτης,Μπουγιούκος,Κούτρας,Τσιουρής,Μανωλιάδης,Μπατσουλή,Δημογιάννης,Βουρλούμης

Αναπληρωματικοί:Τσαπατσάρης,Μαργαρίτης,Κλίτσικας,Δρανδάκης,Θυμιανός,Αυγέρης,Γκράνας,Παπαντζίκας

Ευχαριστούμε τον ΑΟ Ιλίου για την φιλοξενία!